O kamenech – obecně

Achát

Achát je v podstatě několik kamenů dohromady – vrstevnatě uspořádaný chalcedon, křemen a opál. Existuje velké množství achátových druhů. Rozlišují se podle barev, vzhledu a charakteristických zvláštností. Najít mezi achátovými druhy můžeme například bílý achát, meruňkový (růžový), Botswana achát, hvězdicový, pestrý, tzv. lace-achát, nebo např. achát obláčkový a ohnivý. Achát byl opracováván již od starověku, nejprve na nástroje, pak i na šperky s kultovní předměty. Velké oblibě se těšil ve starověkém Řecku a Římě, kde se z něj vyřezávaly pečetě a gemy. Používal se dlouho také jako talisman chránící před jedy, morem a živelnými pohromami. Měl také být zárukou dlouhého života, úspěchu a dobrých přátel. Astrologicky se připisuje znamením býka a štíra. Používá se převážně v základní čakře, kde posiluje rozmnožovací orgány mužů i žen, rodičky chrání a pomáhá při porodu. Symbióza kresby achátu a jeho barevné efekty značí symbiózu člověka s Matkou Zemí a s přírodními jevy. Prohlubuje fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje vědomí vlastního já, dodává důvěru ve vlastní zkušenosti. Podporuje pud sebezáchovy, má ochraňovat před nežádoucími vlivy. Učí nás také dobré komunikaci s přáteli i nepřáteli, ukazuje nám to správné jednání, jelikož nás vede k hledání pravdy a přijímání kritiky i nepříjemných situací. Obecně všechny druhy achátu snižují teploty, mírní horečnatí onemocnění a utišuje bolesti. Pomáhá také při alergiích a kožních problémech. Všechny achátové druhy čistíme pod proudící vlažnou vodou, nebo přes noc v misce vody s křišťálem. Všechny druhy (kromě ohnivého achátu) nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Mechový achát

Mechový achát posiluje náš vztah k přírodě. Oprošťuje od hluboce uložených obav a zvyků bránících naší snaze objevovat nové cesty a obzory. Aktivuje naši inspiraci. Podporuje funkci žláz a léčí jejich záněty, urychluje léčbu infekčních onemocnění plic a dýchacích cest. Snižuje teploty, posiluje imunitní systém. Pokud jej položíme na oční víčka, navrací ostrost unaveným a nemocným očím. Čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme dostatečně dlouho na přímém slunci.

 

 


Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Adulár

Adulár je odrůdou jednoho z nejběžnějších nerostů, draselného živce. Častá naleziště jsou v alpských zemích, kameny z této oblasti bývají obvykle mléčně bílé, vzácně průhledné. Na štěpných plochách může mít stejné modravé odlesky podobně jako měsíční kámen. Nažloutlé, nebo vínově žluté aduláry pochází pak zejména z Madagaskaru. Vybrušované bývají zejména žluté druhy kamene, připomínající například světlý citrín.

Akvamarín

Podle středověkých astrologů měl akvamarín schopnost zklidnit rozbouřené moře. Již od 14. století byl využíván pro broušení čoček do brýlí. Astrologicky patří akvamarín znamením Vodnáře, Ryb, Vah a Blíženců, čakře hrdla, čela a solaru plexu. Jedná se o kámen barvy moře, v němž se odráží blankytné nebe bez mráčku. Jeho krásná modrá barva a průzračná zář dálek projasňuje duši a prosvětluje ji ke své čistotě. Je kamenem mystiků a hledání čistého srdce. Vede nás k uchovávání čistoty mysli, cudnosti, nevinnosti. Vodní zář, jež se v něm odráží, nám vnáší do nitra světlo a jas. V pochmurných a beznadějných situacích vnáší do našich depresí naději a paprsek světla. „Není důležité, jaké máme karty, podstatné je být v každé situaci čistým dobrým člověkem“. Tato fráze naprosto vystihuje podstatu akvamarínu. Dle starého podán byl akvamarín kamenem mystiků, léčitelů a vizionářů. Jeho majitel si údajně jeho pomocí udržoval věčné mládí, partnerovu věrnost a blaženost lísky  štěstí v životě. Vnáší nám do života pocit spokojenosti, zmírňuje podrážděnost, agresivitu. Zajišťuje rovnováhu. Je kamenem meditace, naším duchovním průvodcem. V centru hrdla odstraňuje blokády z nečistých myšlenek a hrubých výrazů, pročišťuje hlas, projasňuje slova, podporuje léčbu horních cest dýchacích. Pomáhá i při léčbě plic a sliznice, zmírňuje kašel a astma, včetně černého kašle a záškrtu. Upravuje funkci žláz, uvolňuje napětí v šíji, valounek akvamarínu vložený do úst zmírňuje bolesti čelistí, dásní a zubů. Položený na místa solaru plexu pomáhá při žaludečních a jaterních potížích, doporučuje se i pít několik doušků akvamarínové vody. Tu je možné použít i na potírání kožních zánětů a alergií.

Na přímém slunci amazonit rychle ztrácí svou barvu, proto se doporučuje nabíjet jej po důkladné očistě nejlépe položený na nabitém horském křišťálu, který je nadosah slunečním paprskům – křišťál akvamarínu tak báječně zprostředkuje potřebnou energii. Pokud jej však nemáte, nabíjejte kámen na denním světle, avšak bez přímého dosahu slunce.

AMAZONIT

Amazonit podporuje naši vitalitu a přináší rovnováhu do každodenního života. Pomáhá nám zbavit se egoismu a materiálního lpění, s jeho pomocí můžeme snadněji dosáhnout kontroly nad svým životem a osudem. Pomáhá relaxovat pomocí koncentrace, uklidňuje a odstraňuje blokády duševního charakteru. Masáž prováděná amazonitem uvolňuje svalová napětí a křeče v ramenou a v zádech. Nejúčinnější je při tišení citových a fyzických problémů souvisejících se srdcem, tlumí silné bolesti a migrény. Reguluje látkovou výměnu, pomáhá nám jasně a zřetelně se vyjadřovat. Čistíme jej vlažnou vodou a nabíjíme jen na nepřímém slunci, je citlivý k prudkým změnám teploty.

Ametyst

Ametyst je pro svou krásnou fialovou barvu nejoblíbenější křemennou odrůdou. Aristoteles ametyst označoval za „zaručeně účinný prostředek proti opilosti“. Často byl nošen jako amulet. Platil také jako kámen cudnosti a zdrženlivosti. V biskupském prstenu označoval oduševnělost a vnitřní čistotu. Ametyst je zejména kamenem meditace a duševní čistoty, ale také očisty a inspirace – otevírá náš myšlenkový svět novým idejím, tvořivé inspiraci a intuici. Náleží do nejvyššího centra energie, do centra temene. Jeho fialová barva je složena z červené, značící vše pozemské, a modré, která je symbolem duševního života. Tak se stává mostem mezi Zemí a Nebem, mezi duší a duchovnem. Mysl a cit přivádí vždy do rovnováhy. Je také symbolem proměny, otvírá tajemství alchymie i další tajemství života, kterým bychom pouhým rozumem neporozuměli. Osvětluje denní vize a noční sny, prosvětluje pohled do budoucnosti i na druhou stranu života. Je kamenem inspirace, meditaci obohacuje nadosobní láskou. Podporuje naši obětavost, nezištnost a touhu pomáhat blízkým. V křesťanském světě je symbolem vnitřní čistoty, cudnosti, pokory a sebeobětování. Udržuje nás koncentrované a bdělé, pomáhá duševně zpracovat niterné zážitky a vjemy. Vnáší světlo do problémů bránících nám ve vývoji. Probouzí v nás vůli, odhodlání a odvahu opustit staré návyky a nahradit je lepšími. Probouzí v nás dobrotu a láskyplnou modrost, posiluje naši lásku k bližním, pozitivně působí na mezilidské vztahy. Do vztahu muže a ženy přináší rovnováhu a stabilitu, sjednocuje protikladné energie. Harmonizuje tak milostný život. V centru hrdla najdeme s pomocí ametystu vhodná slova k modlitbám a rozjímání, v centru srdce vnáší lásku do našeho citového života. Zažehnává obavy z budoucího, strach ze smrti, pomáhá najít vnitřní klid a pocit bezpečí. Působí zejména proti bolestem všeho druhu ve fyzické, duševní i citové rovině. Mírní žal, přináší útěchu, pomáhá klidnému a hlubokému spánku. Pozitivně ovlivňuje zejména poruchy způsobené přepětím a stresem, je doporučován proti neurózám, hysterii a halucinacím. V sakrálním centru nám pomáhá zbavit se závislosti na alkoholu, drogách a lécích. Často se využívá proti migréně a bolestem hlavy – přikládáme na třetí oko, nebo masírujeme ametystovým oblázkem čelo, spánky a zátylek. Zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce, u dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a hysterie. Pomáhá také při nemocech krve. Ametystová voda léčí vyrážky na pleti, vnitřně užívaná čistí cévy, posiluje funkci slinivky břišní a látkovou výměnu. Vřele se doporučuje do bytových prostor. Velké ametystové, ale i růženínové a křišťálové geody umožňují současně čistit, nabíjet a přechovávat ostatní kameny. Po nebo před každým použitím čistíme ametyst pod proudem vlažné vody nebo v misce spolu s křišťálem. Na slunci některé kameny ztrácí barvu, proto je lepší nabíjet jej ve stínu nebo z dosahu přímého slunce.

 

 Inzerce – více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Apatit

Apatit dostal svůj název dle řeckého slova „apatao“, v překladu „klamat“. V minulosti byl často zaměňován za jiné kameny. Je také nazýván kamenem tvořivosti a intelektu. Je kamenem, který představuje styčný bod mezi věděním, a hmotou.  Apatit je naladěný na budoucnost, často je mu však připisována moc spojovat svého nositele s jeho minulými životy. Vzbuzuje touhu po službě druhým. Prohlubuje meditaci. Napomáhá komunikaci a sebevyjádření. Je zdrojem psychických darů, duchovního naladění, podporuje kreativitu a intelekt, působí proti apatii a odstraňuje negativitu. Často bývá doporučován autistům a to jak dětem, tak i dospělým. Dokáže vytvářet rezervy energie, zvyšuje naši motivaci, pomáhá překonávat citové vyčerpání. Podněcuje nás k tomu, abychom byli otevření, usnadňuje kontakt s ostatními lidmi a otevřené jednání. Potlačuje lhostejnost a nepřátelství, odstraňuje negativní postoje. Povzbuzuje tvůrčí schopnosti a náš intelekt, pročišťuje zmatky a spory. Pomáhá nám získat informace, které můžeme následně využít k osobnímu i společnému prospěchu. Rozšiřuje vědomí, otevírá cestu k pravdě, tiší lítost, zlost a apatii. Tím, že napomáhá uvolňovat energii kořenové čakry, tak odstraňuje zklamání a podporuje vášeň bez viny. Pomáhá hyperaktivním a autistickým dětem. Apatit má velmi blahodárný vliv na chrupavky, kosti, zuby i na celé pohybové ústrojí, podporuje tvorbu nových buněk. Snižuje vysoký krevní tlak a pomáhá potlačovat pocit hladu, podněcuje ke zdravému stravování. Je nápomocný při malátnosti a při příliš nízké aktivitě. Kromě toho zlepšuje činnost metabolismu. Žlutá varianta se někdy používá k léčbě celulitidy. Použijete-li apatit společně s dalšími krystaly, usnadňuje dosažení žádoucích výsledků.

 

Avanturín

Avanturín můžeme najít v několika barevných variantách. Nejcennějším je zelený avanturín, dále pak máme modrý, žlutý a oranžový až červený. Zelený avanturín má nejpříznivější účinky v centru srdce. Navazujeme jím blízké spojení s přírodou a její oživující energií. Tiší nadměrné emoce, přináší nerušený klid a radost. Vrací nám již ztracenou naději, rozkládá negativní pocity. Je kamenem klidného spánku, pomáhá nám uvolnit se a pustit z hlavy problémy všedních dnů. Patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Jeho působení je velmi jemné, často se používá společně s růženínem. Nejefektnější využití má v emočních a citových záležitostech, a právě díky své jemnosti při poruchách srdce. Pomáhá ale i při kožních problémech, nemocech a alergiích, posiluje imunitní systém a urovnává náš duševní stav. Zmírňuje chronické bolesti hlavy, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí záněty. Modrý avanturín je kamenem klidu a rozvahy. Učí nás přijímat život se všemi starostmi a strastmi s klidem, s rozvahou, lehce a s radostí. Pomáhá v depresi, tlumí bolesti všeho druhu. Mírní teploty, záněty, pomáhá při plicních onemocněních, aktivuje imunitní systém. Všechny avanturinové druhy čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s křišťálem. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Býčí oko

Býčí oko je kamenem vitální energie. Posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. V čakře základu, kde je jeho hlavní místo, uvolňuje svalová napětí a křeče. Aktivuje pohybové ústrojí, mírná záněty nervů a bolesti. Astrologicky je spojeno se znamením Štíra. Čistíme vlažnou vodou, nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Citrín

Citrín má obvykle velmi slabé žluté zabarvení. Od nepaměti byl ctěn jako kámen slunce. Astrologicky je přiřazováni ke znamením Lva, Blíženců, Panny a Býka. Využívá se v oblasti pupeční čakry a solaru plexu. Do našeho uspěchaného života vnáší vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Zaplňuje mezeru mezi nižším a vyšším vědomím. Takže podporuje spoluúčast na veřejném dění, a zároveň posiluje naši důslednost a touhu poznávat pravé vnitřní Já. Jeho zlatistvé tóny podporují kreativitu a projasňují mysli. V centru srdce tiší neklidné i bolavé srdce, dává nám jistotu v každodenním konání. Podporuje odvahu pouštět se do nových věcí. V pupečním centru a v oblasti solaru plexu nám pomáhá překonávat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti, ale také těžké deprese. Dává nám klid a vyrovnanost, pomáhá při léčbě cukrovky, pozitivně ovlivňuje náš imunitní systém, pomáhá při žaludečních potížích a poruchách zažívacího ústrojí. Čistí krev a střevní trakt od jedovatých látek, podporuje tvorbu bílých krvinek. V centru hrdla léčí bronchitidu a léčí horní cesty dýchací. Citrínová voda se doporučuje na vlasy proti lupům. Kámen čistíme po každém použití vlažnou vodou, nabíjíme krátce na přímém slunci.

 

Čaroit

Čaroit je jedním z nedávno objevených minerálů. Vyskytuje se na jediném nalezišti – v ruském ložisku Sirenevyj Kameň na soutoku řeky Tokko a Čara na Sibiři – odtud také pochází jeho název. Rychle se stal vyhledávaným minerálem na výrobu šperků, sošek a dekorací. Jeho zdroje však pomalu mizí a z čaroitu se stává vzádný minerál, jehož cena neustále roste. Zejména po vyleštění má čaroit hedvábný měňavý třpyt a živou kulturu. Patří znamení Panny a Vodnáře, jeho vliv pocítíte zejména v korunní čakře. Velmi dobře podporuje imunitní, obranný a centrální nervový systém, do citového života a psychického rozpoložení přináší radost a smyslové potěšení. Pokud čaroit položíte na srdce, rozehřívá v nás citový chlad, otevírá nesobecké lásce. Pokud jej během meditace položíte na čakru čela, projasňuje intuici, na čakře temene je kamenem touhy po poznání pravého já, které poznáme až po zničení ega. Dokáže nás učit nadhledu v nepřehledných situacích, udělat si ve věcech jasno, krok za krokem řešit problémy, jež nám připadají neřešitelné. Pomáhá nám učit se trpělivosti, píli a odnaučit se věci odkládat. Zbavuje nás strachu z nejisté budoucnosti. Pokud si oblázek čaroitu položíte pod polštář, přináší ozdravující spánek po dni plném stresu. Také pomáhá posilovat paměť. Čaroit podporuje srdeční činnost, látkovou výměnu, upravuje poruchy zažívacího traktu, podporuje prevenci a léčbu zhoubných nádorů. Tiší křeče, bolesti, pomáhá při prostatě (položen na čakře základu). Pití čariotoví vody po ránu nás chrání před infekcemi. Čaroit čistíme důkladně pod vlažnou vodou, dokud necítíme, že je zcela zbaven negativní energie. Po očistě doporučujeme jej položit na drůzu křišťálu a vystavit rannímu slunci.

Jadeit

Jade = jadeit + nefrit – vzhledem podobné kameny, ale chemicky rozdílné.

Jadeit je odpradávna nejuctívanějším kamenem Dálného východu, kde se stal symbolem míru a klidu. Ve starém Egyptě byl ctěn jako kámen lásky, vnitřního klidu, harmonie a rovnováhy. Arabský svět jej považuje za symbol ochrany proti všemu zlému. V Mexiku podněcoval něžné lásky. Vyskytuje se v mnoha barvách, zelená má nejblíže centru srdce. Je kamenem lásky ve všech rovinách a formách. Do citového života přináší mír a harmonii, podporuje láskyplné emoce. Tlumená škála zelených odstínů jadeitu podporuje meditacím rozjímání, mírní duševní neklid a roztěkané myšlenky bránící soustředění. V psychice podporuje vyrovnanost, pomáhá nám za každé situace zachovat chladnou hlavu a zbavuje nás předsudků. Jadeit přivádí celý náš organismus do harmonické jednoty. Posiluje nervový i imunitní systém, funkci srdce krevního oběhu, podporuje ledviny, slezinu i játra. Pomáhá při jejich onemocněních a z močových cest odstraňuje kameny a písek. Podporuje léčbu žloutenky a snižuje vysoké horečky. Na centru třetího oka působí proti nočním můrám a nespavosti, tiší bolest hlavy, ženám pomáhá odstraňovat citové blokády bránící v otěhotnění. Žlutý jadeit vnáší do našeho života božský mír, klid a vyrovnanost, harmonizuje nervy, pomáhá našemu uvolnění. Pomáhá od křečových bolestí, v těhotenství působí proti otokům, zácpám a hemoroidům. Černý jadeit naproti tomu je považován tradičně jako kámen černé magie a uvádí člověka do podsvětí. Jadeit čistíme pod proudem vody nebo v mise vlažné vody, nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Jantar

Jantar není klasickým minerálem, jedná se o zkamenělou pryskyřici jehličnatých stromů velkého stáří (až 50 milionů let) s příměsí síry. Astrologicky pak jantar patří znamením Lva, Blíženců a Panny, a čakrám pupeční a solaru plexu. Pro svou snadnou opracovatelnost a poměrně častý výskyt na lokalitách byl jantar ctěn jako amulet již od paleolitu, v době kamenné pak byl užíván dokonce i jako platidlo. V antice byl důležitou složkou vonných mastí. Jako lék byl používán k utišení bolestí s charakterem zánětu, a proti revmatismu. V Orientu se dodnes nosí jako amulet proti zlým duchům. Jantar je jedním z mála drahých kamenů organického původu, je nabitý svou původní sluneční energií která má nebývalou schopnost celý náš organismus očistit a doslova prozářit. Jantar nám takto říká, že vlastně celý náš život je v zásadě zalitý sluncem a teplem, a že překážky, které nám občas stojí v cestě, jsou vždy překonatelné, pokud na ně soustředíme svou vůli a energii. Prosvětluje náš pocitový svět, zahání chmury, deprese a beznaděj. Probouzí v nás touhu žít, nechat se okouzlovat prostými věcmi a těšit se z nich. Podporuje osudová rozhodnutí, která mohou pozitivně ovlivnit naše další počínání. Dává nám rovnováhu, spokojenost, a mír v duši. Je možné jej, tak jako v Orientu, použít k prohloubení meditace, při rozjímání, modlitbě, nebo jako pomůcku při jasnovidectví. Jantar aktivuje pozitivní mysl, vůli i trpělivost, a právě tím tak aktivuje léčbu prakticky všech nemocí a neduhů. Přikládá se na všechny čakry, kde je potřeba, kde cítíme tlak, blokády, či bolest. Nejúčinnější hojivý vliv má v pupeční čakře a v oblasti solaru plexu, zde ovlivňuje celkový tělesný a mentální zdravotní stav. Pozitivně působí na hormonální a trávicí systém, pomáhá při potížích s močovým ústrojím, při žlučníkových, jaterních, žaludečních a střevních potížích, také je nápomocný při astmatu a bronchitidě. Mírní revmatické bolesti, dnu, záněty kloubů, artritidu a artrózu. Posiluje imunitní systém, aktivuje látkovou výměnu, funkci štítné žlázy. Přináší úlevu při horečce. Jantarovou vodou je možné léčit kožní problémy, drobní zevní poranění, ekzémy, vyrážky a alergie. V ústní dutině mírní záněty dásní a sliznice. Při prochladnutí poskytuje pocit tepla. Tradice dodnes doporučuje jantar při prořezávání prvních zoubků u batolat, výborný je jantarový náhrdelník, který děti „žužlají“, pomáhá jim jak od bolesti, tak prvním zoubkům k prořezávání. Jantar napomáhá také při očních, ušních a srdečních potížích, revmatismu, závratích, a dokonce i při malárii. Jantar je citlivý na pot a kosmetické prostředky, matní a tmavne, tudíž se nedoporučuje nosit jej trvale přímo na těle. Čistíme jej pod proudem vlažné vody. Pro jeho velkou citlivost na teplo a sluneční paprsky jej nabíjíme jen na nepřímém slunci.

Jaspis

Jaspis má širokou škálu zemitých barev. Odedávna byl používán k výrobě ozdobných předmětů a pečetítek. Byla mu často připisována i magická síla. Chránil před nástrahami z duchovního světa a tišil lásky bol. Podle barvy a barevného uspořádání máme mnoho jaspisových druhů, např. červený jaspis, obrázkový (krajinný), mokait, pestrý jaspis nebo tzv. pop jaspis. Všechny jaspisové druhy čistíme několik minut pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci, a libovolně dlouho, protože jaspis mění citlivý na žár ani prudké světlo.

Obrázkový jaspis

Obrázkový jaspis, nebo také krajinný, podporuje kreativitu a souznění s přírodou a jejími zákonitostmi. Zahání strach a obavy z nejisté budoucnosti, ve spánku přináší šťastné sny – a ráno se probouzíme odpočatí, jako znovuzrození. Prohlubuje soucit se všemi, kteří trpí a strádají. Pomáhá při alergiích, posiluje imunitní systém, aktivuje funkci jater, žlučníku a ledvin. Očista pod proudem vody nebo v misce s vodou přes noc, nejlépe s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci, libovolně dlouho.

Červený jaspis

Červený jaspis je nejběžnějším jaspisovým druhem. Je považován za nositele vitální životodárné energie. Jeho červenohnědá, zemitá barva aktivuje naši vůli, odvahu a vytrvalost. Ve starých legendách byl červený jaspis považován za matku všech kamenů, a zároveň jako kámen zprostředkovávající nám sílu, moudrost a trpělivost. Dává prý také všechápající lásku Země, vede nás k soucitu, skromnosti, pochopení, trpělivosti. Podporuje přirozenou touhu činit dobro. Očista pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou, nejlépe spolu s křišťálem. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Mokait

Mokait, nebo také mookait, je jaspis cihlově červené až tmavohnědé barvy, proložený žlutými a mléčně bílými neohraničenými pruhy. Pomáhá nám za každé situace naleznout vnitřní klid a rovnováhu, podporuje léčbu nejrůznějších zranění a otoků, zánětů dásní, uvolňuje suchý kašel. Aktivuje funkci jater a sleziny, čistí krev, posiluje imunitní systém. Mírní stres a nervozitu. Čistíme jako ostatní jaspisové druhy pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe spolu s křišťálem. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

Fluorit

Fluorit byl především v Číně odedávna nošen jako talisman přinášející štěstí a chránící před černou magií nebo pomatením mysli. Připisuje se znamení Ryb, modrý fluorit pak znamení Vodnáře. Má mnoho barev a ještě více odstínů. Každá z barev fluoritu má svůj vliv na určitou čakru. Nejtypičtější je fialová barva – barva temenní čakry – při meditaci nám pomáhá v soustředění. Kladně působí na intuici, pomáhá nám beze zbytku naplnit naši osudovou úlohu na Zemi. Bystří pozornost a koncentraci, tiší bolesti hlavy a migrény. Pomáhá při duchovním vývoji, při bezradnosti, nebo najít nám ztracenou rovnováhu. Ve stáří pomáhá udržet si zdravý rozum. Modrý fluorit zostřuje naše smysly. Je prevencí při infekčních a chřipkových onemocněních a nemocích horních cest dýchacích. Zelený fluorit regeneruje plíce a léčí astma a alergie. Žlutý tlumí stres a řeší žaludeční potíže. Oranžový aktivuje funkci sleziny a jater. Duhový fluorit můžeme položit na jakoukoliv čakru. Vyrovnává náš citový a duševní život, uvolňuje napětí. Přináší tělu úlevu, a duši mír. Slouží jako prevence proti tvorbě zhoubných nádorů. Podporuje růst kostí a funkci žláz, regeneruje pleť, sliznici, pomáhá při cévních chorobách a komplikovaném těhotenství. Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody. Je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej tudíž z dosahu slunečních paprsků, nejlépe v noci za úplňku s křišťálem.

Hadí kámen

Hadí kámen, zvaný též serpentin, je ochranným kamenem. Chrání nás zejména před jedovatými živočichy, údajně dokáže odbourávat jedovaté látky z těla – měl by tedy působit i jako protijed. Ve starověku se z něj vyráběly pečetě, které přivolávaly dvojí požehnání od Bohů. Je silně spjat s přírodou a se zemí. Pomáhá nám při meditaci, nebo například při zkoumání minulých životů. Přináší štěstí, pomáhá lidem dosáhnout svých snů. Otevírá korunní čakru, dodává pocit kontroly nad vlastním životem. Má zajišťovat dlouhověkost, pomáhá při menstruačních bolestech a svalových křečích. Detoxikuje organismus, zmenšuje usazeniny v cévách, podporuje regeneraci buněk. Používá se při léčbě cukrovky.

Hematit

Hematit, česky zvaný krevel, již staří Babyloňané uctívali jako talisman štěstí a úspěchu. Pro svou snadnou opracovatelnost je dodnes používán k rytí glyptik. Používáme jej v základní čakře, patří ke znamení Štíra a Berana. Je základním kamenem zemité energie, přináší nám sílu a vitalitu, v kritických okamžicích a vyčerpání aktivuje naše skryté rezervy a pomáhá nám nabrat novou životní energii a posílit organismus. Přináší nám vnitřní klid, pocit tepla a bezpečí, aktivuje naši vůli, odvahu i rozhodnost i činům. Odstraňuje psychické poruchy mající vliv na naše zdraví a stav celého organismu. Při meditaci kolem nás vytváří ochranné pole a brání nás před negativními vlivy z okolí.   Aktivuje krevní oběh, posiluje plíce, játra a slezinu. Pomáhá při menstruační nepravidelnosti, doporučuje se i k zastavení krve nebo při odstraňování krevních otoků a sraženin. Neužívejte jej při zánětech. Spolu s růženínem jsou účinným lékem na nespavost. Čistíme krátce pod tekoucí vodou. Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.

Granát

Granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce, dává nám životodárnou energii a probouzí fantazii bez hranic, ale také touhy poznávat dosud nepoznané. Je oporou v krizových situacích, probouzí v nás naději, podporuje rozhodnutí překonat překážky, jít dál a v činnosti neochabovat. Červený granát nám pomáhá překonávat v sobě zábrany bránící uskutečnění našich předsevzetí. Podporuje vytrvalost a nutí nás nevzdávat věci jednou započaté. Posiluje a aktivuje celý náš organismus, povzbuzuje činnost srdce. Reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek, je hojně využíván při potížích s neplodností způsobenou psychickými problémy. Valounkem granátu je možné masáží zmírňovat revmatické bolesti. Granátovou vodou pak posílíme funkci jater a sleziny. Náleží čakře základu a srdce, případně se dá použít i dle potřeby jinde. V astrologii bývá spojován se znamením Lva, Berana a Štíra. Granáty čistíme pod vlažnou tekoucí vodou, případně přes noc v misce. Nabíjíme na slunci libovolně dlouho.Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Křišťál

Křišťál se již od nepaměti těší velké oblibě. V obecné rovině zosobňuje aspekt čistoty ve všech rovinách a formách. V astrologii jej přiřazujeme ke znamení Lva, Kozoroha a Vodnáře. Je vhodný zejména pro čakry temene a čela, použitelný je však na všechny čakry. Celá tisíciletí byl považován za účinný talisman s tajemnými a magickými schopnostmi. Symbolizuje světlo na Zemi a jeho léčivou a očistnou energii. Odebírá nám negativní energii a nabíjí nás tou pozitivní. Zajišťuje rovnováhu a posiluje nás, v meditaci je zrcadlem naší duše. Působí v protikladu k veškerému zlu, negativní energii a černé magii. Používá se hojně jako kyvadlo k určení kladů a záporů, nebo jako kouli k podpoření jasnozřivosti. Krystaly se používají k podnícení naší inspirace a intuice. Křišťál čistí a chrání naši auru, odstraňuje blokády bránící průtoku energie, nečistoty a disharmonie duše. Prosvětluje naše pocity, myšlenky a představy, nabíjí nás novou energií. Učí nás vidět se takové, jací jsme. Doporučuje se nosit jako prevence před nemocemi, pokud nemoc propukne, posilujeme jím postižená místa. Je velmi univerzální k léčení, použitelný ve všech energetických centrech našeho těla a proti všem bolestem. Nejúčinnější je křišťál při tišení neurologických bolestí. Pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Drúza křišťálu v domě či bytě působí kladně na mezilidské vztahy v rodině, působí jako harmonický prvek. Čistíme přes noc v misce s vodou, nebo několik minut pod tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci. Ostatní kameny bez rozdílu čistí a energeticky oživuje.

Křišťál s vrostlicemi turmalínu

Křišťál s vrostlicemi turmalínu byl ve staré Číně ctěn jako kámen protikladů, jin a jang, harmonie těla a ducha. Astrologicky je připisován znamení kozoroha. Používáme jej pro čakry vedlejších center rukou a nohou, nebo kde je ho zapotřebí. Tento kámen nám může především prospět. Ukazuje, že černá a bílá nestojí v opozici, vzájemně se nevylučují, ale naopak mohou dospět ke smysluplné symbióze. Otvírá brány duše. Turmalín pomáhá při odstraňování zažitých návyků bránících nám duševnímu vývoji, pomáhá nám uvědomit si vlastní chyby, zatímco křišťál je nositelem bílého světla a pozitivní energie, pomáhá nám očistit se. Je spolehlivou oporou v překonávání osudových ran. Pomáhá nám překonávat zášť, odpouštět zradu a podvody, kterých se na nás dopustili naši blízcí. Pomáhá odstraňovat blokády, harmonizuje vztahy v domácnosti. Podporuje meditaci. Pomáhá nám hledět na věci z nadhledu. Mírní bolesti a léčí nemoci spojené s nervovým vypětím. Kámen přikládáme na postižená místa.

Magnezit

Magnezit symbolizuje čistotu, nevinnost a volnost. Podle tradice brání před falešnými přáteli a jejich intrikami, i před falešnou láskou. Připisován bývá znamení Vah, používáme jej pro vedlejší čakry rukou, a všude, kde je jeho vlivu zapotřebí. Je kamenem zejména očistným. Psychicky posiluje naši vůli, pomáhá nám zbavit se všech závislostí. Pomáhá nám vyrovnat se s nedostatky, které nemůžeme odstranit – např. trvalé invalidita nebo tělesný vzhled. Napomáhá odstraňovat z organismu nečistoty z těla. Celkově pročišťuje a ozdravuje celý organismus. Pomáhá při svalových napětích, křečích, bolestech hlavy, zubů a zad, nebo i při revmatismu. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Aktivuje funkci štítné žlázy, posiluje krevní oběh. Magnezitová voda zevně snižuje nadměrné pocení, vnitřně odvodňuje a snižuje pocit hladu. Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, nejlépe s křišťálem. Nabíjíme za úplňku, nebo asi hodinu na přímém slunci.

Měsíční kámen

Měsíční kámen je díky pravidelnému měsíčnímu cyklu, který je shodný s cyklem menstruačním, přiřčen ženskému aspektu. Často je symbolem lásky, citu a vnitřního míru. Je možné použit jej prakticky u všech čaker, astrologicky patří ke znamením Raka, Ryb a Kozoroha. Měsíční kámen podporuje vnitřní vývoj duše. Obecně symbolizuje kladné tradiční ženské vlastnosti – jako je plodnost, mírnost, jemnost a intuice. Léčí pochopením, spoluúčastí a láskou, jeho zář léčí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Ženy i muže zjemňuje, zbavuje jen necitelnosti a hrubosti. Je ochráncem i léčitelem žen, je především jejich kamenem. Dívkám pomáhá při prvních cyklech, a potlačuje ostych a nesmělost při prvních láskách. Později odbourává emotivní bariéry bránící v početí, po dobu těhotenství ženy chrání a ulevuje od bolesti, mírní projevy nevolnosti. Starším ženám pomáhá zvládat duševní výkyvy a deprese doprovázející přechod. Je i vhodnou prevencí proti nádorovým onemocněním prsou a dělohy. V čakře čela podporuje intuici a jasné vidění, v hrdelní čakře odstraňuje blokády hlasu – zjemňuje jej a léčí hlasivky. Pomáhá při špatné funkci štítné žlázy. V čakře srdce tiší bolest z neopětované lásky. Celkově zabraňuje otokům a podporuje funkci lymfatických žláz. Kámen čistíme pod proudem vody po dobu několika minut, nebo přes noc v misce s křišťálem. Nabíjíme jej při dorůstání měsíce nebo za úplňku.

Karneol

Karneol svými teplými tóny symbolizuje vitální a činorodou energii Země. Bývá spojován se znamením Berana a Blíženců. Kladně působí na naši pozornost, pochopení, spoluúčast a ohleduplnost, člověk se může cítit jako prohřátý sluncem. Vědomě nás vede k tomu, abychom prožívali každý okamžik života, proto je prospěšný zejména pro ty, kteří zůstali stát na jednom místě a nemohou si určit svůj životní směr. Probouzí v nás tvořivost, kreativitu, schopnost cítit, jednat a myslet, a aktivně žít. Pomáhá při křečových žilách a otravách krve, vnějším krvácení nebo revmatismu. Stabilizuje krevní oběh. Pozitivně ovlivňuje příjem a trávení potravy. V centru základu pomáhá při neplodnosti. Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo v misce přes noc spolu s křišťálem. Nabíjíme co nejdéle na přímém slunci.

Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Tygří oko

Tygří oko je spjato se znamením Panny a používá se zejména v čakře solaru plexu. Učí nás otevřenosti a aktivnímu pohledu na svět, pomáhá nám v seberealizaci, posiluje vůli a koncentraci. Tiší nervy a pocity beznaděje. Učí nás rozvaze a samostatnému rozhodování. Je účinný i při těžkých chorobách jako je paranoia, schizofrenie nebo neovladatelné jednání – dokáže celý organismus prohřát a probudit jej z malátného stavu k vitalitě. V okolí pupku posiluje sníženou funkci smyslových orgánů, v centru hrtanu mírní astmatické potíže, na čele tiší migrénu. Reguluje látkovou výměnu, podporuje funkci jater, pomáhá při hepatitidě. Čistíme pod proudem vlažné vody, nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 

Turmalín

Turmalín – Jedná se o silně dynamický, posilující a regenerující kámen s dobrou energetickou vodivostí, bohatý na minerální látky. Typické je podélné rýhování krystalů, které umožňuje velmi silný tok energie, který dokáže „zbořit“ naše duševní a emotivní překážky. Černý turmalín neboli skoryl, bývá připisován ke znamení kozoroha. Jeho největší síla je právě v rozbíjení emocionálních, mentálních a duchovních blokád, které nám brání zdravě a čistě žít. Ze všech turmalínových druhů má největší očistnou a léčebnou sílu. Čistí spojení mezi jednotlivými centry našeho těla, aby mohla energie bez zábran protékat. Je zároveň také nejsilnější ochranný kámen, jaký známe – vytváří nám jakýsi štít proti negativní energii, kterou odpuzuje. Spolu s růženínem a horským křišťálem uložený v ložnici napomáhá našemu nerušenému a zdravému spánku. Podporuje v nás vážnost, sebekontrolu, disciplínu, zdravou ctižádost a cílevědomost. Zmírňuje neurózy. Pomáhá nám poznat vlastní chyby, uvolňuje stres a napětí z přepracovanosti, chrání před špatnými myšlenkami. Posiluje nervovou a lymfatickou soustavu, srdce, krevní oběh a svalstvo zbavuje křečí. Zmírňuje bolesti všeho druhu. Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo přes noc ve sklenici spolu s křišťálem. Můžeme nabíjet na přímém slunci.

Perleť

Perleť symbolizuje svým kulatým leskem, mírností ale také svou proměnlivostí ženskost a ženský princip. Rozvíjí v nás smysl pro krásu a dokonalost, láskyplnost, něhu a snahu o harmonii. Ochraňuje před nehodami a neštěstím – dokonce nás dokáže varovat změnou svého vzhledu. Podporuje nervový systém, pozitivně působí pro naše kosti a zuby. Pomáhá proti svalovým křečím, chrání pokožku před spálením. Pomáhá jako prevence při pálení žáhy, snižuje horečku, pomáhá při trávicích potížích a alergiích. Nemá výrazné účinky, spíše jemné.

Růženín

Růženín byl již od antických dob uctíván a nošen jako kámen lásky a srdce. Dokáže neutralizovat negativní vliv prostředí na náš organismus. Je kamenem lásky, klidu a mírumilovnosti. Jeho název pochází od jeho krásného růžového zabarvení, astrologicky se přiřezuje ke znamením Býka a Vah. Používá se také u srdeční čakry. Probouzí v nás pocit něžnosti, mírnosti, mírumilovnosti, klidu, přátelství a nesobecké lásky. Nesmělým milencům pomáhá projevit ukrývané pocity a otevírá srdce všemu krásnému, co nás obklopuje. Prohlubuje také naší vnímavost k umění, zejména k hudbě. Oživuje fantazii, inspiraci, tvořivého ducha, učí nás trpělivosti při komunikaci s lidmi a dát věcem dostatek času. Také nám pomáhá respektovat rozdílné názory a posunout nás díky nim dál. S jeho pomocí se ubráníme všemu špatnému a hrubému, co by nás mohlo strhávat zpět, působí jako náš strážný anděl. Pomáhá otevřít srdce nesobecké lásce bez potřeby vlastnit. Zdravotně působí pozitivně zejména v oblasti srdce – čistí, uklidňuje, posiluje. Pomáhá uvolnit potlačené emoce a jejich následky. Reguluje srdeční rytmus, pomáhá při nespavost, při léčbě neplodnosti u žen i mužů. Pomáhá také při krevních onemocněních – např. anémie, leukémie. Růženínová voda neutralizuje v těle jedy, které v sobě hromadíme. Povrchově léčí kožní záněty. Prokrvení pokožky dosáhneme při masáži oblázkem růženínu. Vřele se doporučuje umístit růženín (klidně i větší kus) do každé domácnosti – pohlcuje elektromagnetické záření z přístrojů (televize, počítač…). Také přináší harmonické vztahy a lásku do domácnosti. Pro zdravý a nerušený spánek se doporučuje umístit blízko lůžka, nejlépe spolu s křišťálem a černým turmalínem. U kamenů pro léčení provádíme očistu vodou po každém použití, u kamenů umístěných v bytě asi jednou týdně. Některé růženíny na slunci ztrácí svou barvu, proto se doporučuje nabíjení na nepřímém slunci a raději delší dobu. Podpoříme jejich energii, položíme-li růženíny na drúzu ametystu či křišťálu.

Rodonit

Rodonit chránil v antice pocestné na cestách, ve středověku byl považován za kámen štěstí, radosti a lásky. Připisuje se astrologickému znamení berana, užívá se v čakře srdce, základu a hrdla. Pokud rodonit nosíte na srdci, ukáže vám svou velkou sílu – pomáhá léčit citová zranění. Jeho základním posláním je stmelovat všechny protiklady. Učí nás trpělivosti, toleranci, odpuštění a poučení se z chyb, pomáhá nám akceptovat názory, které se nám nezamlouvají. Pomáhá řešit konflikty tak, aby položil základy pro klidné soužití. Snaží se udržet nám kladnou hlavu a vyvarovat se jednání, kterého bychom mohli později litovat. Kladně působí na srdce a mysl. Je dobrým podpůrným kamenem při studiu a při zkouškách, zbavuje nervozity a trémy, posiluje sebedůvěru. Uvádí protikladné stránky života do harmonie a stmeluje protiklady. Posiluje srdeční činnost a krevní oběh, podporuje funkci štítné žlázy. Posiluje plíce a horní cesty dýchací, napomáhá látkové výměně. Podporuje centrální nervový systém a plodnost u obou pohlaví. Tiší bolesti všeho druhu, léčí pooperační rány. Čistíme po použití, vlažnou vodou, nabíjíme pouze na nepřímém slunci. Je citlivý na světlo, proto se doporučuje uchovávat ho nejlépe spolu s křišťálem v příšeří nebo ve tmě.

Rodochrozit je často využíván pro klenotnické účely. Nejúčinnějším je v čakře srdce, spojován je se znameními Berana a Raka. Aktivuje v nás čistou a obětavou lásku, potřebuj pomáhat, těšit a milovat. Pomáhá sjednotit duševní, citové a fyzické aspekty našeho těla, zostřuje naše smysly, podporuje kreativitu a intuici, tiší vnitřní neklid. Pomáhá při depresích, pocitech méněcennosti, tiší neopodstatněný strach. Podporuje pravidelnou činnost srdce a plic, krevní oběh i tlak, pomáhá trávicímu ústrojí, játrům i slinivce břišní. Pomáhá při migréně, rodochrozitova voda pomáhá při cukrovce a při léčbě rakovinných nádorů žaludku. Posiluje slabý zrak a čistí pleť. Při plném zdraví slouží jako prevence. Čistíme pod proudem chladné vody, nabíjíme krátce na nepřímém slunci. Je citlivý na teplo, proto jej nevystavujeme přímému slunci, mohl by ztratit svou barvu nebo zešednout.Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Vločkový obsidián

Vločkový obsidián nám dává sebedůvěru a sílu odolávat nepřízním života. Není tak prudký jako ostatní černé druhy obsidiánu. Pomáhá nám ve slabých chvilkách života, kdy ztrácíme veškeré iluze, a pomáhá nám znovu najít pevnou půdu pod nohama. Učí nás vzít si z životních situací poučení „pro příště“. Používá se jako prevence proti virovým nákazám, posiluje obranný systém organismu. Podporuje látkovou výměnu, obnovu buněk. Zvyšuje nízký krevní tlak, prokrvuje pokožku. Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody, nejlépe s křišťálem. Nabíjíme ráno a v podvečer na přímém slunci.

Tyrkys

Tyrkys je symbolem modrého nebe a moře, v Orientu je dodnes považován za kámen štěstí. Od dávnověku byl považován za svatý kámen. Existuje mnoho napodobenin, proto je dobré být obezřetní při jeho koupi. Astrologicky připadá ke znamení Ryb, Vodnáře, Blíženců a Střelce. Používá se v hrdelní čakře. Tyrkys vybízí naši duši k čistotě citu, mysli i jednání. Rozptyluje negativní vjemy a pocity dříve, než se stačí usadit v našem vědomí. Přináší a udržuje rovnováhu do našeho života, doslova nás učí s hlavou v oblacích stát nohama pevně na zemi. Podle tradice vytváří kolem svého nositele silové pole, které jej chrání před zlými silami, dokáže ubránit před černou magií i škodlivými vlivy z prostředí. V předstihu nás varuje před osudovými ranami a změnami zdravotního stavu – v takovém případě jeho blankytně modrá barva šedavě zezelená. Modrou barvu lze pak získat zpět vystavením kamene na slunce. Je hojně využíván při zánětlivých onemocněních krku, průdušek, plic a při srdečních potížích. Tyrkysová voda reguluje funkci žláz a podporuje činnost jater – tak zbavuje náš organismus i všech jedů. Doporučuje se i kloktat při bolesti zubů. Tyrkys také posiluje naši schopnost jasně a konkrétně vyjádřit naše myšlenky a pocity. Je choulostivý na změny teplot, kosmetiku, oleje a pot, proto nedoporučujeme nosit jej trvale přímo na těle. Po každém použití je potřeba jej poctivě umýt ve vlažné vodě. Nabíjíme z přímého dosahu slunečních paprsků, na přímém slunci pouze výjimečně a to tehdy, ztratí – li svou původní barvu.

Tyrkenit

Tyrkenit je kámen z rekontruovaného tyrkysu. Je ochranným kamenem, přináší štěstí, bývá amuletem cestovatelů. Zvyšuje intuici, působí proti depresi a strachu. Podporuje romantickou lásku. Majiteli přináší radost, zaručuje spolehlivost a přátelství. Detoxikuje, posiluje zrak, zlepšuje imunitní systém.

Sodalit

Sodalit si pro svou barvu noční oblohy prokvetlou bílými žilkami našel oblibu u lidí, kteří chtějí prohloubit svou intuici a jasné vidění. Zároveň také posiluje naši koncentraci, logiku a představivost. Podle tradice též pomáhá umělcům v inspiraci. Připisován je astrologickým znamením Panny a Střelce, používá se v čakře čela. Pomáhá nám při uskutečnění našich představ a cílů, při meditaci odděluje nepodstatné věci od těch podstatných. Upevňuje v nás stabilitu a klid. Posiluje naše odhodlání za každé situace zůstat sami sebou, podporuje důslednost a důvěru ve vlastní schopnosti. Snižuje vysoký krevní tlak a horečky, podporuje funkci žláz, reguluje látkovou výměnu. Čistíme pod proudem vlažné vody, poté položíme na křišťál a asi hodinu nabíjíme na přímém slunci.

Záhněda

Záhněda je drahokamová odrůda křemene hnědé barvy v různých odstínech, které přecházejí až do kouřových odstínů. Černá odrůda záhnědy se nazývá morion. Oba kameny léčí především poruchy centrálního nervového systému, zejména deprese. Záhněda je často označována jako příklad symbiózy, který nám ukazuje, že protiklady – například jako světlo a tma – nemusí vždy stát proti sobě nebo se vylučovat, ale naopak, že vzájemným prolnutím se mohou doplňovat a dojít k dokonalé harmonii. Pomáhá nám překonávat silnou závislost na hmotných předmětech, jež nás odvádějí od duchovního úsilí. Je ale také oporou těm, kteří se neumějí vyrovnat s materiálním světem okolo nás a žijí s hlavou v oblacích. Její zář, ačkoliv je temná, není negativní, naopak symbolizuje Zemi a Nebe, materiálno a duchovno, vše v dokonalé a harmonické jednotě. Podporuje abstraktní myšlení, učí nás získané poznatky uvádět do praxe a nenechat se nikým a ničím zviklat. Její síla a účinnost se projevuje nejsilněji při léčbě chronických stavů sklíčenosti a deprese. Posiluje nervy, uvolňuje vnitřní napětí a křeče, tiší bolesti všeho druhu. Příznivě napomáhá při léčbě infekčních nemocí, vaziva a rakovinných nádorů v počátečních stádiích. Masáží valounkem záhnědy mírníme bolesti zad, záhnědovou vodou posilujeme svalstvo a tukovou tkáň, zároveň tím bráníme tvorbě celulitidy. Kameny je nutné obzvlášť dobře vyčistit, nejlépe kombinací misky s vodou přes celou noc a proudu tekoucí vody, protože na sebe berou mnoho negativní energie. Nabíjíme je pak dostatečně dlouho na nepřímém slunci, položené na drůze křišťálu.

 

Inzerce - více o inzerci na Allbor.cz ZDE

Solné lampy

Solné lampy působí blahodárně na lidský organismus. Zahřátím solné lampy svíčkou či žárovkou dojde k rychlejšímu uvolnění solí, které následně efektivně ionizuje celý prostor, ve kterém se lampa nachází. To má za následek kvalitnější ovzduší a prostředí místnosti. Jsou doporučovány pro lidi s respiračními chorobami, se slabou imunitou, alergikům i kuřákům. Barevné tóny solné lampy přinášejí zklidnění, působí proti nespavosti. Ve Feng – Shui jsou doporučovány při harmonizaci bytových prostor. Také pozitivně působí proti tzv. elektro smogu – magnetickému záření obklopujícímu všechna zařízení na elektřinu. Je jedním z mála prostředků, které proti němu doopravdy působí.

Solné mýdlo

Solné mýdlo je vybroušeno z přírodního kusu soli. Pro naši pokožku je krystalická sůl velmi příjemná a vitalizující – minerály se do pokožky snadno vstřebávají. Solné mýdlo pomáhá udržovat přirozenou vlhkost pokožky, vyhlazuje vrásky, pomáhá proti celulitidě. Přináší pocit uvolnění, posiluje organismus, zvyšuje odolnost proti infekcím, odstraňuje otoky. Používá se na všechny druhy pleti, má pro každý typ pleti pozitivní účinek. Je dobré i jako prostředek proti akné a oparům. Mužům se doporučuje používat místo vody po holení. Působí i desinfekčně, je účinným deodorantem – trocha soli v problémových partiích odstraní pach potu. Také je vhodné používat solné mýdlo po štípnutí hmyzem – účinně zklidní postižené místo. Tření paty solným mýdlem působí pozitivně na ztvrdlou kůži – díky hrubší struktuře ji odstraní z chodidel a zároveň regeneruje zbylou kůži. Je přírodním antiseptikem, podporuje léčbu lupénky a atopického ekzému. Má uklidňující a uvolňující účinky.

Jak mýdlo používat? Navlhčete si ruce a mněte v nich solné mýdlo jako u klasického mýdla. Sůl se ve vlažné vodě snadno rozpouští. Poté rozetřete rozpuštěnou sůl rukou po těle. Nepoužívejte solný krystal přímo na tělo – může obsahovat ostřejší výčnělky, kterými byste se mohli poranit. Po použití mýdlo očistěte a nechte oschnout. Udržujte v suchu – sůl se ve vlhkém prostředí rozpouští.

Jsme rádi, že tu s námi jste

Váš Allbor.cz

DSC_0318 (2)